top of page

תוכים למכירה

דף הבית | תוכים למכירה

רוצים תוכי הביתה?

בחוות התוכים אנו עמלים קשה כדי להחזיק מעגל חיים שלם של תוכים, בין יתר השלבים קיים השלב שבו אנו מגדלים ומטפחים את הדור הבא של התוכים, בדור זה אנו משקיעים את מיטב כוחותינו ומאמצינו ליצור תוכים איכותיים וידידותיים לבני אדם.

 

אנו יוצרים קשר כל-כך הדוק איתם כך שהם נהפכים לתוכים "האכלת יד" או אפילו מאולפים, ניתן לומר, והכל תוך כדי שמחה ואהבה שמהם התוכים שמחים לשתף פעולה ולהפוך לידידים נפלאים של בני האדם

 

אתם מוזמנים ויכולים ליהנות מהפעילות הברוכה שלנו עם התוכים ולרכוש לכם תוכי שלמד להיות ידידותי ולא לפחד מבני האדם וכך לזכות לבעל חי נפלא מאד שממש יכול להאיר את ביתכם!

 

תוכי בבית נותן לילדים תחושה של חיבור ונהוג בימינו אף לערוך טיפולים לילדים ע"י תוכים מכיוון שהקשר איתם הוא חם ומיוחד, הם מצחיקים מתוקים ואוהבים, מה שכל אחד במשפחתו בדיוק צריך, מישהו שיתן צחוק שמחה ורוגע.

 

אצלנו קיים מגוון רחב של תוכים למכירה, אתם מוזמנים להגיע אלינו ולבחור תוכי. כמו כן באם אתם מעוניינים בתוכי מזן מיוחד או שאולף למטרה מיוחדת, אתם מוזמנים ליצור קשר בטלפון:09-7961773 

סוגי תוכים למכירה
ג'אקו

ג'אקו הוא תוכי בגודל בינוני שמוצאו מאפריקה, הנחשב לציפור החכמה בעולם, עם הבנת הסביבה ממש כמו של בני האדם. הג'אקו הם תוכים אפורים ותזונתם כוללת בעיקר אגוזים, פירות ואף עלים.

הג'אקו נחשב לתוכי בעל כושר החיקוי הטוב ביותר ויכול ללמוד עד לכשבע מאות מילים, למעשה הג'אקו נחשב לאחת החיות החכמות ובעלות האינטליגנציה הגבוהה ביותר. בחודשיים הראשונים יצטרך המטפל ללמד בעצמו את התוכי לדבר אך ככל שיעבור הזמן ילמד התוכי את עצמו לדבר. (כך שיכולים להיות מקרים שהתוכי יחקה בעצמו משפטים אשר חוזרים ונשנים בבית, או שיחות אשר דוברו והגיעו לאוזנו). אף על פי היותו תוכי דברן, ייתביש הג'אקו לדבר ליד אנשים זרים או קהל גדול, ויסכים לדבר רק ליד אנשים המוכרים לו. הג'אקו הוא עוף מאוד חברותי ונאמן לבעליו.

 

קקדו

נחשב לאחד התוכיים בעלי האינטליגנציה הגבוהה ביותר. הקקדו מכונה לעתים "אמברלה" (מאנגלית: Umbrella, מטרייה) משום שכאשר הוא חש שמחה או פחד נפרשת מראשו מעיין כרבולת הדומה בצורתה למטרייה. הקקדו נפוץ ברוב יבשת אוסטרליה וכן בחלקים מסוימים באינדונזיה, ותוחלת חייו הממוצעת היא 40 שנה.

כל גופו של התוכי קקדו לבן מלבד תחתית הזנב והכנפיים, שצבועים בצהוב בהיר. מקורו ורגליו של הקקדו שחורים. הזכר והנקבה שונים בעיניים. צבע עיניהם של הזכרים הוא שחור ולעומתם, צבע עיניהן של הנקבות הוא חום בהיר. הזכרים גדולים מהנקבות

אורכו של הקקדו הוא כ-46 ס"מ. הוא ניזון בעיקר מפירות, פירות יער, זרעים, אגוזים ושורשים. בעונת הרבייה הוא ניזון מחרקים ומזחלים. עקב ציד מופרז, הדלדלה אוכלסיית הקקדו והוא הוכרז בסכנת הכחדה על ידי ארגון IUCN.

כמו כל מיני הקקדו, הקקדו הלבן מקנן בחורים בעצים. הנקבה מטילה 2 ביצים לבנות. הנקבה והזכר דוגרים עליהן במשך כ-28 ימים. הגוזלים עוזבים את הקן כ-84 יום לאחר הבקיעה, נעשים עצמאיים 15-18 שבועות לאחר מכן ומגיעים לבגרות מינית בגיל 5-6 שנים.

ארה

מין זה מצוי בדרום מזרח אמריקה (ובעיקר במזרח אמריקה הדרומית) – מונצואלה לברזיל, בוליביה, קולומביה ופרגוואי.‏ בתי הגידול המועדפים על הארה הם יערות טרופיים וסובטרופיים, אזורים מיוערים וסוואנות. הארה מבוקש מאוד לצורך גידול בשבי, בשל צבעוניותו ויכולת ה"דיבור" שלו.

הארה ניזונה בעיקר מאגוזים, זרעים, ופירות. לאחר שהארה מעכלת את האגוזים, חלק מהם נפלט החוצה, וכך הארה משפיעה למעשה על פיזור הזרעים ביער. מקורה החזק מאפשר לה לפתוח את הקליפות של האגוזים. לעתים, הארה ניזונת מחרסית, שמסייעת לה לעכל את הרעלנים שנמצאים בחלק ממיני האגוזים בלי להיות מושפעת מהם. ליד מקורות חרסית ניתן לראות התקבצויות גדולות מאוד של ארות ממין זה.

הארות חיים בדרך כלל בזוגות, אך מתקבצים לעתים גם ללהקות; בחלקו המוקדם של הבוקר, כשהם מחפשים מזון, הם עשויים להצטרף ללהקות. להקות אלה בדרך כלל רעשניות מאוד. במקרה של סכנה, אחד הפרטים מתחיל לצווח על מנת להזהיר את הלהקה.

תוחלת החיים הממוצעת של הארה היא כ-30 עד 35 שנים, אך פרטים מסוימים עשויים להגיע לגיל 50.‏

אקלקטוס

תוכי האקלקטוס הוא יליד האי שלמה, סומבה, גינאה החדשה והאיים הסמוכים, צפון-מזרח אוסטרליה ואיי מאלוקו (מולוקה).

לזכרים יש בעיקר נוצות בהירות בצבע ברקת או ירוקות ונוצות הנקבה בעיקר בהירות אדומות וסגולות או כחולות.

אוכלוסיות גדולות של התוכי הזה לעתים נחשבות מזיקות לאכילת פירות מעצים. כמה אוכלוסיות של אקלקטוס נמצאות רק באיים קטנים והם חיים רק שם. הנוצות הבהירות של האקלקטוס משמשות כקישוטים עבור שבטי ילידים בגיניאה החדשה והן הסמלים של השבטים.

המזון של האקלקטוס בטבע מורכב בעיקר מפירות, תאנים פראיות, אגוזי בוסר, ניצני פרחים ועלים, וכמה סוגי זרעים. בשבי, האקלקטוס יאכלו את רוב סוגי הפירות כולל מנגו, תאנים, גויאבות, בננות, מלונים, פירות אבן, ענבים, פירות הדר, אגסים, תפוחים, רימונים ופפאיה. יש לאקלקטוס מערכת עיכול ארוכה בצורה יוצאת דופן ולכן הוא דורש דיאטת סיבים גבוהה. בשבי תוכי האקלקטוס יהנה ממגוון רחב של פירות וירקות טריים, עלים ירוקים כגון עולש ושן הארי, כמו גם מגוון של זרעים, כולל דוחן ספריי, וכמה אגוזים כגון שקדים קלופים ואגוזי מלך מקולפים.

 

 

 

bottom of page